Otomatik Sayaç Okuma Sistemleri – OSB Uygulamaları

Otomatik Sayaç Okuma Sistemleri – OSB Uygulamaları

Otomatik sayaç okuma sistemleri, sahadaki elektrik sayaçlarının tüketim değerlerinin ayrı ayrı, GPRS modem ya da RF Modemler ile uzaktan otomatik olarak okunması, okunan verilerin işlenip, arşivlenmesi ve sonrasında da raporlanması ve bu bilgilerin istenirse internet ortamında, kullanıcılara iletilmesinden oluşmaktadır.

Siyad Sistem’in Otomatik sayaç okuma sistemleri, Online bir sistemdir. Sistemde, her elektrik sayacına ait bir  modem bulunmaktadır. ( Gprs Modem, ya da RF modem) Bu modem ile her marka, elektrik, doğalgaz, atık su, sayaçları sürekli Web Serverlarımıza bağlı durumdadırlar. Organize sanayi bölgesindeki kullanıcılar, Client, yani kullanıcı ara yüzü  yazılımlarımızla, kendi kullanıcı giriş bilgileriyle giriş yaparak, server a bağlı olan elektrik sayaçlarından kullanım detaylarını  anlık olarak görebilirler.

 

Otomatik sayaç okuma sistemleri

osb osos sayaç tipleri

 

Tüm Okuma bilgileri serverlarda kayıt altında tutulmaktadır. İstenildiği zaman yetkili kullanıcılar gerekli kullanıcı adı ve şifresini girerek, sayaç raporlarını görebilirler. İstenilen İki tarih aralığında esnek bir raporlama rahatlıkla yapılabilir Önceden belirlenmiş olan Reaktif enerji Kritik, Alarm ve Ceza seviyeleri gibi tanımlanmış alarmlarda yetkili kullanıcılar mail ve SMS yolu ile uyarılabilmektedirler. Herhangi bir kablolama işçiliği ve maliyeti olmadan, Ev, ofis, mobil veya internetin olduğu herhangi bir yerden sisteme bağlanıp sayaçlar  izlenebilir.

Son olarak iletişim teknolojilerindeki yeniliklerin, osb lere tasarruf anlamında getirisinden de kısaca bahsedersek. Dünya da IOT, Türkiye de de Nesnelerin interneti olarak anılmakta olan oluşumun belki de osb ler için en büyük getirisi, sayaç başı sim kart kullanımını ortadan kaldırarak, büyük bir tasarrufu sağlaması denilebilir.

Bu yeni sistemlerde artık GSM yerine, Radyo frekans alt yapıları kullanılarak, sayaçlar, Gsm maliyetleri olmadan osb yönetim serverlarına bağlanabilmektedir. GSM alt yapı maliyetleri ortadan kalktığından, OSB’lerin aylık giderlerinde önemli bir tasarruf sağlamaktadır. Size binlerce lira aylık maliyet avantajı sağlayan ve  sim kartlara ihtiyaç duymayan modem altyapılarımız hakkında bizlerden bilgi alınız. Ar-Ge ve üretimi tamamen Siyad Sistem’e ait olan modemlerimiz, kullanmakta olduğunuz tüm markalardaki OSB  Yönetim yazılımlarına entegre edilebilir. Modemlerimiz aynı zamanda marka bağımsız olarak, tüm sayaçlarınızdaki verileri okuyup, serverlarınıza iletebilir.

Otomatik sayaç okuma sistemleri ve Organize Sanayi Bölgelerine kazandırdıkları.

  • Gereksinime göre sistem, GSM/GPRS ya da sizlere büyük tasarruf sağlayan “RF – Radyo Frekans” altyapısı kullanarak çalışır.
  • Marka bağımsız olarak, her marka, elektrik, doğalgaz, atık su, sayaçları ile sorunsuz haberleşme sağlanır.
  • Düşük altyapı maliyetlerine sahip teknolojik bir çözümdür.
  • Elektrik dağıtım şirketlerinin istediği standart raporlar rahatlıkla alınır.
  • Otomatik e-mail, sms bilgilendirme gibi hizmetleri sayesinde, profesyonel şekilde Reaktif Enerji takibi yapılır.
  • Sayaçlarla RS 485, RS232  Portları üzerinden istenilen protokollerde sorunsuz haberleşme sağlanır.
  • Sistem online bir yapıya sahip olduğundan, istenildiği an elektrik sayaçlarına ait anlık okuma gerçekleştirebilir.
  • Aynı anda 1.000’lerce elektrik sayacı verileri okunabilir.
  • Kurulu olan farklı markalardaki yazılımsal yönetim yapılarınıza, Siyad Sistem olarak Ar-Ge ve üretimini yaptığımız, GSM/GPRS yada RF Radyo Frekans altyapısıyla çalışan Modemlerim donanımlarımız rahatlıkla entegre edilip, yazılımınıza uzaktan sayaç okuma işlevi de eklenebilir.
  • Kullanılan GPRS ve RF Modem cihazları ve haberleşme yazılımları, Siyad Siistem tarafından Ar-Ge si yapılmış ve sahada yıllardır kullanılmakta olan yapılardır.
Otomatik sayaç okuma sistemleri

Osos osb çalışma şeması

Comments

Comments are closed.

Language »
WhatsApp chat